רבות טיילתי ואני מטייל בעולם, אני מרבה לכתוב על מסעותיי ולשתף בחוויות. מוזמנים לקרוא להגיב על סיפורי המסע שלי מהעולם

  • הכל
  • איים
  • אירופה
  • אמריקה
  • אנטרקטיקה
  • אסיה
  • אפריקה
  • סיפורי מסע
  • צלילה

איי ג'ורג'יה הדרומיים

איי ג'ורג'יה הדרומיים הם איים בבעלות בריטית ונתגלו ע"י ג'יימס קוק שהחליט לקרוא להם על שם המלך ג'ורג' השלישי. באיים אין תושבים מקומיים או תושבי קבע, האי הגדול הינו אי הררי שהיה מכוסה קרח בעבר וכיום חלקו הפשיר, 160 קרחונים עדיין מעטרים את ההרים באי וחלקם אף גולשים לים. ההתיישבות הראשונה באי נעשתה לצורך ציד לוויתנים, דובי ים ופילי ים. משחטות לוויתנים חלודות עדיין נמצאות במספר מפרצים באי, עדות לטבח המוני שהתבצע ב 175 אלף לוויתנים באזור זה בלבד. בשנת 1966 הופסק סופית ציד הלוויתנים בג'ורג'יה הדרומית, כיום אוכלוסיית הלוויתנים, דובי הים ופילי הים השתקמה בצורה נפלאה.

שיט ליבשת השביעית אנטרקטיקה

להניח את כף רגלי על אדמתה של היבשת השביעית היה בגדר הגשמת חלום. שיט מהעיר הדרומית בעולם אושוויה (בארגנטינה) דרך מעבר דרייק הסוער, בים סקוטיה עד ליבשת השביעית. זו היבשת החמישית בגודלה וחיים בה רק 1200 אנשים בחורף, עונת התיירות היא בקיץ האנטרקטי (בחורף הישראלי) ומגיעים לשם כ 20 אלף תיירים בשנה, אנטרקטיקה הפכה למילה האחרונה בתחום התיירות המודרנית בשנים האחרונות.

איי פוקלנד

קבוצת איי פוקלנד הינה ארכיפלג המורכב מ 776 איים, ששטחם כמחצית משטחה של ישראל. האיים נמצאים באוקיינוס האטלנטי בבעלות בריטית וחיים בהם פחות מ 3000 תושבים, מחציתם בבירה סטנלי. בשל מיקומם המרוחק כ 500 ק"מ מיבשת דרום אמריקה, האיים הפכו לשמורת טבע בעלת אופי ייחודי.

צפון יוון

מנזרים תלויים על סלעי בזלת חרוטיים, כפרים בנויים אבן, מעיינות צלולים, תצפית על הקניון העמוק והצר בעולם לצד עתיקות, ומפרצים כחולים בחצי האי פיליון בו צמח לתפארת עץ הדולב הגדול באירופה. כל אלה במרחק של שעתיים טיסה, המיטב של צפון יוון.

קמבודיה של מקדשים ונהרות

קמבודיה מזוהה עם מעשי אכזריות וטבח שהתבצעו בתחילת שנות השבעים על ידי שלטון הקמר רוז'. כיום מבקרים בה כל שנה כמיליון תיירים, נוף ירוק של יערות עד טרופיים (המהווים כשישים אחוז משטחה), חופים תכולים uהמקדשים באנגקור.

איי סיישל – ירח דבש פלוס אחת

חופי טורקיז מנוקדים בסלעי בזלת, עולם עשיר תחת המים, חולות זהב, צבי ענק, עצי קוקוס נדירים, איי סיישל הם גן עדן לכל חובב טבע

דובים שחורים בארצות הברית

הוא שוקל כ 150 ק"ג גופו שמנמן ונראה מסורבל, על אף משקלו העצום, הפרווה העבה, הוא מסוגל לרוץ במהירות של כ 50 קמ"ש, מהיר מכל אצן על פני כדור הארץ.

סין על קצה המזלג

שטחה של סין 9.6 מיליון קמ"ר וחיים בה 1.3 מיליארד תושבים. השפה הרשמית היא מנדרינית, וקשה למצוא דוברי אנגלית, בעשור האחרון סין בתנופת בנייה. ביקור בארץ אדירה שמאכלסת חמישית מאוכלוסיית העולם ונמצאת בתהליך שינוי מתמיד.

בין איי הוואי

  נרחיק תשעה עשר אלף ק"מ מישראל, למקום שבו השמש נצחית גם בחורף, המדינה החמישים של ארה"ב. זו המדינה היחידה בארצות הברית ששטחה ממשיך לגדול, בשל פעילות געשית. באי הגדול ששטחו כמחצית משטחה של ישראל, נמצא הפארק הלאומי וולקנוס, בו הר הגעש הפעיל ביותר בעולם עדיין ממשיך התפרצות שהחלה לפני יותר מ 30 שנה, בתחילת…